Turkija

Kita kelionių kryptis - Turkija.

Turkija yra puiki vieta atostogoms ir poilsio praleidimui. Šalis turi daugybę turistinių vietų, nuo paplūdimių ir kurortų iki istorinių paminklų ir kultūrinių renginių.

Antalija yra viena iš populiariausių Turkijos krypčių, turinčių daugybę paplūdimių, o taip pat ir įvairių veiklų, tokių kaip vandens sportas, žygiavimas ir plaukiojimas laivu. Be to, Antalija turi daugybę restoranų, kavinių ir parduotuvių, kuriose galite paragauti vietinės virtuvės ir nusipirkti suvenyrų.

Didieji Turkijos miestai, tokie kaip Stambulas ir Izmiras, taip pat yra puikios vietos poilsio praleidimui. Stambulas – viena iš kultūrinių ir istorinių sostinių, turinčių daugybę lankytinų vietų, tokių kaip Hagios Sofijos katedra, Sinan mosėja ir Topkapio rūmai, kurie verti apsilankymo. Be to, Stambulas yra garsus savo turgavietėmis ir gatvių maisto renginiais.

Turkija taip pat garsėja savo kalnų regionais, tokiais kaip Kapadokija, kuri yra žinoma savo ypatinga geologija ir istoriniais paminklais. Galite skristi balionu, lankytis viduramžių miesteliuose ir kopti kalnų takais.

Be to, Turkija yra garsėjanti savo SPA centrais ir gydomaisiais vadens šaltiniais. Poilsis kurorte ar gydymo centre gali būti puiki atostogų idėja, kad pailsėtumėte ir palepintumėte savo kūną ir sielą.

Turkija yra puiki vieta vandens pramogoms ir sportui, nes šalis turi daugybę paplūdimių, kuriuose galima plaukioti, žvejoti, žygiuoti ir užsiimti kita veikla.

Paplūdimiai Antalijoje, Alanijoje ir Sidėje yra ypač populiarūs vandens pramogų mėgėjams. Galite pasirinkti iš daugybės veiklų, tokių kaip vandens slidinėjimas, skraidymas parašiutu, kajakų ir baidarių nuoma, vandens motociklai ir daugybė kitų.

Turkija taip pat turi daugybę upių ir ežerų, kurie yra puikios vietos raftingo, kanojų ir kitų ekstremalių vandens sportų mėgėjams. Sakaryos upė ir Koprülü Kanyon yra puikios vietos raftingui, o Kovada Gölü ežeras tinka kanojams ir baidarėms.

Galite taip pat leisti laiką savo viešbučio baseine ar vandens pramogų parke. Be to, Turkija taip pat garsėja savo terminių vandenų baseinais ir spa centrais, kurie yra puikios vietos atsipalaiduoti ir pamiršti apie kasdieninį stresą.

Lietuvos piliečiams, keliaujant į Turkiją, viza nėra reikalinga.

Taip, pasas keliaujant į Turkiją reikalingas ir privalomas, jis turi galioti ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės grįžimo, kitu atveju keliautojai gali būti neįleisti į lėktuvą, todėl jei Jūsų pasas negalios 6 mėnesius po kelionės pabaigos, pasikeiskite jį iki kelionės pradžios.

Nors oficiali valiuta Turkijoje yra Turkiška Lira, tačiau daugumoje vietų galėsite atsiskaityti ir eurais bei doleriais, todėl keistis į oficialią valiutą nėra būtina. Jei restorane ar parduotuvėje nebus galima atsiskaityti užsienio valiuta, visuomet galite turėti su savimi banko kortelę, kurią priims bet kurioje parduotuvėje. Turėkite omenyje, kad apsiperkant turguose ar kitose vietose kur priimami tik ,,grynieji'' pinigai, vietiniai prekiautojai dolerius ir eurus gali užskaityti santykiu 1:1.

Viskas priklauso nuo Jūsų individualių poreikių. Gera žinia ta, kad jei neplanuojate vykti niekur už viešbučio ribų - papildomų pinigų su savimi nereikia turėti apskritai, kadangi į Jūsų paketą jau yra įskaičiuoti skrydžiai, bagažas, pervežimai, kelionės vadovo paslaugos bei pilnas maitinimas ir gėrimai. Tačiau jei planuojate vykti į ekskursijas (platus pasirinkimas, kainos nuo 10 EUR iki 100 EUR asmeniui), apsipirkinėti vietiniuose turguose ar prekybos centruose (tik nepamirškite, kad viskas turi tilpti į lagaminą), mėgautis patiekalais vietiniuose restoranuose už viešbučio ribų ar įsigyti papildomas paslaugas viešbutyje (SPA procedūros, vandens motociklo nuoma ar kt.), tuomet reikia pasiimti su savimi tiek, kiek galvojate, kad norėsite išleisti. Prieš kelionę visuomet rekomenduojame įsigyti kelionės draudimą, kuris susižalojus apsaugos nuo didelių finansinių nuostolių, jį galime pasiūlyti panašiai už 9 EUR asmeniui.

Turkija oficialiai įvardinama kaip saugi šalis turistams. Tačiau, reikia turėti omenyje, kad kaip kiekvienoje kitoje užsienio šalyje, taip ir Turkijoje, visuomet reikia ypač saugoti savo daiktus ir būti atsargiems su nepažįstamais žmonėmis. Keliaujantiems automobiliu, visuomet turėkite omenyje, kad vairavimo įpročiai Turkijoje yra kitokie nei Europoje, todėl čia reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį į saugų vairavimą.