Egiptas

Sharm el Sheikh

Hurghada

Kas ištikro yra - Egiptas ?

Egiptas – Šiaurės Afrikos ir Azijos Sinajaus pusiasalyje esanti valstybė, oficialiai vadinama Egipto Arabų Respublika. Šalis ribojasi su Viduržemio jūra šiaurėje, Gazos ruožu ir Izraelio šiaurės rytuose, Akabos įlankos rytuose, Raudonąja jūra rytuose ir pietuose, Sudano pietuose ir Libijos vakaruose. Egiptas, turintis 95 milijonus gyventojų, yra didžiausia Šiaurės Afrikos ir arabų pasaulio šalis pagal gyventojų skaičių, Afrikoje tai yra trečia, o pasaulyje – penkiolikta. Didžioji dalis gyventojų gyvena palei Nilo upę, kurios teritorija yra apie 40 000 kvadratinių kilometrų ir yra tinkama žemdirbystei. Tačiau Sacharos dykumos, priklausančios Egiptui, plotai yra menkai apgyvendinti. Maždaug pusė egiptiečių gyvena miestuose, iš kurių didžiausi yra Kairas ir Aleksandrija.

Egiptas turi turtingą istoriją, nes senovėje čia gyvavo Senovės Egipto civilizacija, turėjusi raštą, organizuotą religiją ir centralizuotą valdymą. Garsiausias šios civilizacijos paveldas yra Gizos nekropolis su Didžiuoju sfinksu, taip pat Memfis, Tėbai, Karnako griuvėsiai ir Karalių slėnis.

Egiptas yra unikali kelionių vieta, kuri siūlo ne tik nuostabius kultūrinius ir istorinius objektus, bet ir saulėtą orą ir atsipalaidavimą. Kai keliaujate į Egiptą, jūs turite galimybę pamatyti senovės civilizacijų palikimą ir išvystyti senovės pasaulio architektūrą. Kairas, Egipto sostinė, yra puikus pradžios taškas, kad pamatytumėte didžiausius senovės Egipto paminklus, tokius kaip Gizos piramides, Memfio miestas ir sfinkso statula. Egipte yra daugybė šilko gamybos, rinkimo ir aukso gamybos vietų, kuriose galite rasti nuostabius suvenyrus ar vietinius Egipto juvelyrinius darbus.

Egipto paplūdimiai – populiarios kelionių traukos vietos, ypač Šarm el Sheikh kur galite maudytis, nardyti po vandeniu, snorklint‘i ar tiesiog mėgautis skaidriu it stiklas vandeniu. Hurgada jus pakvies pasimėgauti skaniu maistu, nesibaigiančiais vakarėliais ir žinoma gera nuotaikos.

Egipte yra daugybė istorinių vietų, kurias galite aplankyti, tokių kaip Abus Simbelio šventyklos kompleksas, Nubijos kaimai ir Karnako šventyklos kompleksas. Jei mėgstate ekstremalias pramogas, turite išbandyti safarius po dykumą, giluminį nardymą ir pan. Įdomių vietų ir patirčių Egipte tikrai nepritrūks!